Kategorie
News Świat

Raytheon zdobywa kontrakt o wartości 109 mln dol. na system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot

Firma Raytheon Company (NYSE: RTN) zdobyła kontrakt o wartości 109 mln dol. na usługi inżynierskie związane z jej systemem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot. Umowa zawarta z U.S. Army Aviation and Missile Command w Arsenale Redstone w stanie Alabama dotyczy wsparcia technicznego oraz usług świadczonych na rzecz U.S. Army oraz klientów Foreign Military Sales w celu zagwarantowania gotowości bojowej ich systemów Patriot.

„Klienci z całego świata skorzystają na usługach konserwacyjnych i modernizacyjnych wynikających z tego kontraktu, zwłaszcza na ulepszeniach technicznych, które zaprojektowano z myślą o zwalczaniu ewoluujących zagrożeń — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale Integrated Defense Systems firmy Raytheon. — U.S. Army rozumie, jak ważne jest inwestowanie w utrzymanie sprawności bojowej systemu Patriot, zwłaszcza w obliczu niestabilnej sytuacji międzynarodowej”.

Na mocy umowy Raytheon będzie analizował systemy, tworzył oprogramowanie, przeprowadzał testy i udzielał wsparcia logistycznego, a także wykonywał inne prace związane z wymaganiami poszczególnych krajów w Andover w Massachusetts; w Tewksbury w Massachusetts; w Huntsville na Alasce; oraz w White Sands w Nowym Meksyku.

patriot

Źródło / Autor: Raytheon

Zdjęcie: Raytheon

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat