Modlin: Milion pasażerów w 7,5 miesiąca!

Milionowy pasażer roku 2014 odleciał dzisiaj o godz. 10:20 rejsem Ryanair numer FR 5718 do Bolonii. Pan Jacek Dziedzic oraz jego żona i dziecko, otrzymali vouchery na darmowy lot Ryanairem, wręczone przez Manager ds. Sprzedaży i Marketingu na region Europy Środkowej i Wschodniej Klaudię Kałążną, która specjalnie z tej okazji przyleciała z Dublina. Lotnisko Warszawa/Modlin przygotowało dla swojego milionowego pasażera oraz jego rodziny dużą torbę wypełnioną firmowymi upominkami.
W tym roku lotnisko obsługuje średnio 4,3 tys. pasażerów dziennie i 129 tys. miesięcznie. W lipcu te liczby wynosiły odpowiednio 4,9 tys. dziennie i 151 tys. podróżnych miesięcznie. Do końca roku zarząd lotniska spodziewa się ok. 1,6 miliona pasażerów.
„Ogromnie się ucieszyłem, nigdy niczego nie wygrałem, mam wrażenie jakbym wygrał w totolotka. Pierwszy raz lecę z Modlina i jestem pod wrażeniem. Naprawdę przytulne, przyjazne lotnisko z miłą obsługą. Wylatuję dziś na stałe do Włoch, ale będę wracał do kraju przez Modlin” – powiedział Pan Jacek Dziedzic, milionowy pasażer lotniska w tym roku.
„Statystyki mówią same za siebie. Jesteśmy bardzo dynamicznie rozwijającym się lotniskiem, nie tylko jak na warunki polskie ale i europejskie. Każdego miesiąca przybywa nam nie tylko pasażerów, ale i kierunków oraz liczby połączeń. Za 2 miesiące uruchomiona zostanie baza Ryanaira z 2 samolotami oraz nowe połączenia na Wyspy Kanaryjskie i do Madrytu. Dobre wyniki motywują do rozwoju współpracy z naszym przewoźnikiem i podnoszenia poziomu obsługi pasażerów” – podsumowuje Prezes Spółki, Piotr Okienczyc.
W sezonie letnim z Lotniska Warszawa/Modlin można polecieć do 26 miast europejskich:
Glasgow Prestwick, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Barcelona, Chania, Trapani, Piza, Palma, Shannon, Alicante, Saloniki, Marsylia, Wrocław, Gdańsk.
Nowe połączenia od sezonu Zima 2014/15 r.:

Gdańsk – 2 loty dziennie,
Wrocław – 2 loty dziennie,
Shannon – 2 loty tygodniowo,
Madryt – 4 loty tygodniowo,
Teneryfa – 2 loty tygodniowo,
Gran Canaria – 1 lot tygodniowo,
Fuerteventura – 1 lot w tygodniu,
Wzrost lotów z 174 do 265 tygodniowo,
Ponad 1,9 mln pasażerów rocznie.

_DSC8912

Źródło / Autor: Lotnisko Modlin
Zdjęcie: Lotnisko Modlin