Boeing i Hainan Airlines informują o zobowiązaniu do zakupu 50 samolotów 737 MAX 8

Boeing i Hainan Airlines poinformowały o finalizowaniu warunków współpracy i działaniach zmierzających do podpisania umowy dotyczącej zakupu pięćdziesięciu samolotów typu 737 MAX 8, potwierdzając wcześniejszą deklarację chińskiego przewoźnika odnośnie floty w skład której mają wchodzić wyłącznie samoloty Boeinga.
Wstępne zamówienie o wartości ponad 5,1 mld dolarów według cen katalogowych zostanie przedłożone do akceptacji rządowi chińskiemu oraz umieszczone na stronie Orders & Deliveries w chwili, gdy zostaną uzgodnione wszystkie szczegóły.
„737 stanowi podstawę naszej floty samolotów wąskokadłubowych” – powiedział Adam Tan, wiceprezes i dyrektor Hainan Group. „Nowe samoloty 737 MAX pomogą naszym liniom rozwijać się, podniosą wydajność i pozwolą zaoferować naszym pasażerom usługi na najwyższym poziomie”.
„Jesteśmy zaszczyceni mogąc powitać Hainan Airlines w gronie nabywców najnowszego 737 MAX” – powiedział John Wojick, senior vice president pionu Global Sales and Marketing w Boeing Commercial Airplanes. “Jako pierwsze wśród chińskich linii, którym przyznano pięć gwiazdek w rankingu Skytrax, linie Hainan kontynuują modernizację swojej floty wybierając najlepsze na rynku samoloty nowej generacji, w tym 787 Dreamliner, a teraz również 737 MAX. Jesteśmy przekonani, że 737 MAX odegra znaczącą rolę w sukcesach linii Hainan”.
737 MAX przekroczył liczbę 2 100 zamówień, które złożyło czterdziestu dwóch klientów z całego świata i jest najszybciej sprzedającym się samolotem w historii. 737 MAX wyposażony jest w najbardziej zaawansowane technologicznie silniki CFM International LEAP-1B, zapewniające największą wydajność, niezawodność oraz komfort na rynku samolotów wąskokadłubowych.
737 MAX 8 zapewnia klientom większą elastyczność i efektywność kosztową w stosunku do konkurencji na rynku samolotów wąskokadłubowych. Linie użytkujące 737 MAX 8 zaobserwują o 8 proc. niższe koszty operacyjne w przeliczeniu na miejsce w porównaniu z A320neo.

HNA-MAX8

Źródło / Autor: Boeing

Photo: Boeing