Rekordowy czerwiec w Katowice Airport

W Katowice Airport, obsługując w minionym miesiącu 310 478 podróżnych, pobito dotychczasowy rekord liczby pasażerów odprawionych w czerwcu, który wynosił 288 767. Jest to także 10% wzrost, o 28 514 pasażerów, w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. W ruchu czarterowym odprawiono 152 519 pasażerów, czyli o 33% (37 730 osób) więcej niż w czerwcu 2013 roku.
Letnia siatka połączeń z pyrzowickiego lotniska jest największa w historii. Obejmuje 80 tras regularnych i czarterowych. W tej liczbie Pyrzowice jako Centrum Czarterowe Polski Południowej oferują 50 tras czarterowych do piętnastu państw na trzech kontynentach, najwięcej spośród wszystkich polskich portów regionalnych. Znakomita sprzedaż tegorocznej oferty wakacyjnej w, której jest dziesięć nowości, rokuje, że w lipcu i sierpniu zostaną pobite kolejne rekordy liczby obsłużonych podróżnych.
Katowice Airport to najważniejszy polski port regionalny dla biur podróży i touroperatorów. Potwierdzeniem tego faktu są nowości zapowiedziane z lotniska na sezon zima 2014/2015. Katowice Airport są jedynym portem regionalnym z którego najbliższej zimy będzie można polecieć do Gambii i na Dominikaną. Pierwszy z wymienionych destynacji to propozycja biura podróży Rainbow Tours. Na wakacje do tego pięknego, afrykańskiego państwa, będzie można polecieć na 8 lub 15 dni. Istnieje także możliwość połączenia wypoczynku stacjonarnego z tygodniową wyprawą objazdową. Wśród propozycji wycieczek jest nie tylko objazd po samej Gambii, ale także sąsiednim Senegalu i Gwinei Bissau oraz z przelotem, objazdem i zwiedzaniem najciekawszych miejsc w Ghanie i Togo. Druga
z dalekodystansowych, zimowych propozycji z Katowice Airport to położona na Karaibach Dominikana. Kierunek oferowany jest przez Biuro Podróży ITAKA w opcji 11 dniowej. Pierwszy rejs z Katowic do Gambii zaplanowano na piątek 7 listopada br., a na Dominikanę na niedzielę 30 listopada br.
W tym roku Katowice Airport pobiją rekord odprawionych pasażerów w skali roku, będzie ich ok. 2,7 mln, w tym aż 900 tys. pasażerów w ruchu czarterowym (w zeszłym ok. 760 tys.).

bagazownia-katowice

Źródło / Autor: Lotnisko Katowice

Zdjęcie: Lotnisko Katowice