Nowy dobowy rekord krakowskiego lotnsika

W czerwcu na krakowskim lotnisku obsłużono 369 020 pasażerów, o 6% więcej niż rok temu. To najlepszy czerwiec w historii lotniska i 16 z rzędu rekordowy miesiąc. W czerwcu padł również nowy rekord dobowy – 12 czerwca na lotnisku obsłużono 14 446 pasażerów.

W ostatnim miesiącu największe wzrosty wśród przewoźników rozkładowych odnotowały Lufthansa
(+ 9 tys. pasażerów), Easyjet (+8 tys.) i Norwegian (+5 tys.).

Wśród połączeń czarterowych największą popularnością w czerwcu cieszyły się połączenia do Grecji
i Turcji. Operacje do Turcji zanotowały w tym okresie największy wzrost pod względem liczby pasażerów (w porównaniu do czerwca 2013 roku).

Z licznych rozkładowych destynacji umożliwiających samodzielną organizację wakacji, najwięcej osób skorzystało w czerwcu z połączenia do Malagi. W dalszej kolejności znalazły się: Cagliari, Pafos oraz Malta.

– Uzyskanie tak dobrych wyników mimo prowadzonych na lotnisku inwestycji możliwe jest dzięki dobrej współpracy służb lotniskowych i generalnych wykonawców. Szczególnie cieszy nas wzrost o 22% w segmencie lotów nierozkładowych. Otwarte ostatnio nowe połączenia do Splitu, Heringsdorfu, Barcelony, Brukseli i Gdańska pozwalają prognozować bardzo dobre wyniki także w kolejnych miesiącach wysokiego sezonu turystycznego – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

Przez pierwsze półrocze w Kraków Airport obsłużono łącznie 1 785 676 pasażerów, o stanowi wzrost o 8% w stosunku do roku 2013.

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków