DGRSZ: Dziecięce Okęcie

Placem apelowym 1 Bazy Lotnictwa Transportowego zawładnęły dziś [01.06.2014] dzieci. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Klub Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz 1 Baza Lotnictwa Transportowego zorganizowały dla pociech żołnierzy i pracowników dowództwa i jednostki piknik z licznymi atrakcjami. Imprezę otworzył wiceminister obrony Robert Kupiecki, który również przyjechał na Okęcie z dziećmi.zdjęcie – Dziecięce OkęcieFestyn Dnia Dziecka na Okęciu
Na wystawach swój sprzęt zaprezentowali lotnicy (śmigłowce W-3 i MI-8), strażacy i pluton obsługi lotniska (wozy bojowe i oczyszczające płaszczyzny lotniskowe), grupy wsparcia i działań lotniczych (trenażery, broń, spadochrony, sprzęt saperski). Muzealnicy z Muzeum Wojska Polskiego przywieźli do bazy czołg Renault FT-17 i tankietkę TK-S. Izba Celna z Okęcia pokazała przedmioty rekwirowane podróżnym przewożącym je nielegalnie i jako podróbki.

Przed liczną widownią wystąpiły z pokazem musztry paradnej dęblińskie Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych oraz Orkiestra Wojskowa. Następnie na scenie pokazały się dziecięca grupa taneczna pod kierunkiem Anny Głogowskiej i Rafała Maseraka.

Największą popularnością wśród dzieci cieszyły się stoiska animacyjne: zjeżdżalnie, baseny z kulami, trampoliny, ściany wspinaczkowe oraz stoisko z watą cukrową. Kolejki ustawiały się również do śmigłowców, wożących ważne osobistości oraz do wozów strażackich. Dla zgłodniałych kucharze serwowali pizzę i grochówkę z kotła. Do zdjęć z dziećmi pozowali animatorzy przebrani za postacie z bajek. Inni malowali dzieciom twarze i rozdawali baloniki. Pogoda dopisała, więc do jednostki przybyło ponad 1000 osób.

dziendziecka okecie

Źródło: DGRSZ
Autor: ppłk Artur Goławski
Zdjęcie: Mirosław C. Wójtowicz