DGRSZ: Życzenia świąteczne Dowódcy Generalnego

Żołnierze i pracownicy wojska! Przed nami piękne Święta Wielkanocne, zapowiadające triumf życia nad śmiercią i wiary nad zwątpieniem. W naszej kulturze stanowią one szczególny okres radości, życzliwości, bliskości i pojednania. Są zarazem okazją do pielęgnowania ojczystych zwyczajów i spotkań w gronie rodzinnym.
My, wojskowi, w takich odświętnym czasie myślimy często o tych, którzy przebywając na licznych posterunkach w kraju oraz placówkach i misjach za granicą, nie mogą zasiąść z rodzinami przy pięknie przystrojonych stołach. Wielu z nas spędziło już na służbie Wielkanoc i rozumiemy, jak bardzo ważna jest w takich chwilach każda forma wsparcia. Z tym większą wdzięcznością łączymy się więc myślami z żołnierzami którym w tym roku przyszło wypełniać powinności w koszarach, w sztabach, na misjach w Afganistanie, na Bałkanach, w Afryce. To dzięki nim my, nasi rodacy i sojusznicy możemy cieszyć się spokojną atmosferą Wielkanocy.

Z okazji zbliżających się świąt tym, którzy spędzą je na służbie, ale także całej naszej wojskowej rodzinie, weteranom i kombatantom życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Szczególne ciepłe słowa kieruję do rodzin, które wspierają nas na co dzień, dodając sił i otuchy w trudnych chwilach. Życzę naszym małżonkom, dzieciom, rodzicom i rodzeństwu, aby każdy z nadchodzących dni dostarczał wielu powodów do radości i satysfakcji. Życzę wszystkim ciepłej, szczęśliwej domowej Wielkanocy oraz nowej nadziei, którą niesie odradzające się życie.

Wesołego Alleluja!

Mokrego Śmigusa – dyngusa!

Dowódca Generalny

Rodzajów Sił Zbrojnych

gen. broni pil. Lech Majewski

wielkanoc_DGRSZ