Boeing dostarczył ośmiotysięczny samolot z rodziny 737

Ośmiotysięczny egzemplarz Boeinga 737 jaki opuścił linię produkcyjną został właśnie dostarczony liniom United Airlines. Jest to kolejne ważne wydarzenie w historii najlepiej sprzedającego się samolotu pasażerskiego świata. Na dostarczonym 737-900ER Next-Generation umieszczono specjalne logo.

737 jest pierwszym samolotem komercyjnym w historii, który osiągnął tak dużą liczbę zrealizowanych dostaw. W ramach programu na realizację czeka ponad 3700 zamówień, w tym 1934 zamówienia na nowe samoloty 737 MAX.

„W ramach programu 737 cały czas wprowadzane są innowacje w postaci nowych udogodnień i technologii, które wychodzą naprzeciw obecnym i przyszłym oczekiwaniom naszych klientów” – powiedziała Beverly Wyse, wiceprezes i dyrektor generalna programu 737 w Boeing Commercial Airplanes. „Boeing i linie United Airlines mogą pochwalić się długą i owocną współpracą, jesteśmy więc dumni, że to właśnie linie lotnicze United odbierają ten historyczny samolot.”

Linie United były pierwszym odbiorcą modelu 737-200. Od 1965 roku linie United odebrały ponad 550 samolotów z rodziny 737 i użytkowały niemal każdy model.

„Cieszymy się mogąc wspólnie z Boeingiem świętować to ogromne osiągnięcie” – powiedział Ron Baur, wiceprezes ds. floty w liniach United Airlines. „737 jest integralną częścią naszej floty samolotów wąskokadłubowych. Jesteśmy zadowoleni, że możemy kontynuować tę tradycję będąc pierwszym w Ameryce Północnej odbiorcą nowego 737 MAX 9.”

Baur powiedział, że dostarczony właśnie 737- 900ER zastąpi wraz z zamówionymi przez linie United samolotami 737 MAX, mniej wydajne maszyny, zapewniając jednocześnie pasażerom najwyższy poziom komfortu.

737 united

Źródło / Autor: Boeing

Zdjęcie: Boeing