A380 w roli głównej na targach lotniczych India Aviation 2014

Samolot A380 klienta Airbusa oraz modele całej linii maszyn cywilnych Airbusa będzie można obejrzeć na czwartych targach lotniczych India Aviation 2014 Airshow, które odbędą się w Hajdarabadzie w dniach 12-16 marca.

A380 linii Emirates będzie wystawiany na ekspozycji statycznej przez pierwsze trzy dni targów, aby zademonstrować gotowość indyjskich portów lotniczych, takich jak Hyderabad International, do użytkowania tego samolotu. Dziś cztery duże międzynarodowe lotniska w Indiach (Nowe Delhi, Bombaj, Hajdarabad i Bangalore) są gotowe do rozpoczęcia eksploatacji A380.

Airbusy są w Indiach preferowanymi samolotami, eksploatowanymi przez wszystkich dużych indyjskich przewoźników, które mają ponad 60-procentowy udział w nowych zamówieniach. Modele pełnej linii samolotów Airbusa (w tym najpopularniejszego w Indiach wąskokadłubowca A320, czołowego samolotu szerokokadłubowego A330, a także maszyn A350 XWB oraz 380) będą wystawiane na stoisku 24.1 w hallu A.

Podczas targów firma wyda kilka oświadczeń.

Indie są jednym z najszybciej rosnących rynków lotniczych na świecie. Airbus utrzymuje relacje partnerskie z indyjskim sektorem lotniczym od ponad 40 lat i wspiera jego stały, zrównoważony rozwój. Dziś Airbus zatrudnia ponad 350 inżynierów w centrum Airbus India Engineering w Bangalore oraz w ośrodkach szkoleniowych w Delhi i Bangalore. Ogółem cały łańcuch dostaw na rzecz programów Airbusa obejmuje indyjskie firmy inżynierskie i produkcyjne, które zatrudniają ponad 5000 osób, co oznacza, że Airbus jest największą zagraniczną firmą lotniczą w Indiach.

A380

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus