Raytheon zdobył kontrakt o wartości 655 mln dolarów na dostawę systemu Patriot

Firma Raytheon Company (NYSE: RTN) zdobyła kontrakt na dostawę nowych baterii sprawdzonego w warunkach bojowych systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot dla Kuwejtu. Jednostki te to kolejne baterie systemu Patriot w posiadaniu tego państwa, które korzysta z nich do zwalczania zarówno obecnych, jak i ewoluujących zagrożeń.

Kontrakt przyznany został w ramach programu Foreign Military Sale przez Dowództwo Obrony Powietrznej i Antybalistycznej Sił Lądowych USA (U.S. Army Aviation and Missile Command) z siedzibą w Redstone Arsenal w stanie Alaska. Obejmuje on dostawę nowych baterii systemu Patriot, których zalety to zwiększona moc obliczeniowa, radar o wyższej wydajności przetwarzania danych, ulepszony interfejs użytkownika oraz niższe koszty eksploatacji.

– Obserwujemy ciągły wzrost zainteresowania nowoczesnym systemem Patriot i zapotrzebowania na ten system, czego dowodzi fakt, że jest on wykorzystywany w punktach zapalnych na całym świecie. – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych firmy Raytheon – Kuwejt jest członkiem rodziny Patriot, obejmującej 12 państw, które wybrały ten system jako podstawę swojej strategii obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Decyzja zmierzająca do dalszego wzmocnienia możliwości obronnych Kuwejtu dzięki nowym, zaawansowanym technicznie bateriom raz jeszcze potwierdza siłę naszej współpracy oraz zaufanie, jakim kraj ten darzy system Patriot, gwarantujący skuteczną ochronę jego ludności i kluczowej infrastruktury.

Prace w ramach kontraktu zrealizowane zostaną w zakładach Integrated Air Defense Center firmy Raytheon (Andover w stanie Massachusetts) przy wsparciu globalnego zespołu dostawców systemu Patriot.

patriot

Źródło / Autor: Raytheon

Zdjęcie: Raytheon