DGRSZ: Szczytny cel dorocznego Balu Lotników

Trzech pilotów i trzech techników samolotów wyróżnił dyplomami uznania Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych podczas XIX Balu Lotników i Polskiej Obronności zorganizowanego 1 marca w Warszawie. Generał broni pilot Lech Majewski uhonorował w ten sposób żołnierzy uznanych za pilotów i techników roku w poszczególnych rodzajach sił zbrojnych.

Potwierdzający ich renomę dyplom z medalem otrzymali kapitanowie Michał Popławski z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego i Sebastian Bąbel z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego oraz porucznik Rafał Dworzyński z 7 dywizjonu lotniczego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, a także młodszy chorąży sztabowy Mariusz Kowalczuk z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego, starszy bosman Arkadiusz Suszek z 44 Bazy Lotnictwa Morskiego i chorąży Grzegorz Stępień z 49 Bazy Lotniczej. Generał Majewski uhonorował wyróżnieniem specjalnym kapitana pilota Arkadiusza Golonkę z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego.

Częścią balu, organizowanego pod auspicjami miesięcznika „Skrzydlata Polska” i Agencji Lotniczej Altair przy współudziale Dowództwa Generalnego RSZ, była aukcja przedmiotów i lotniczych atrakcji ofiarowanych przez organizatorów i uczestników, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc dwojgu dzieciom oraz żonie żołnierzy z jednostek 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej i 56 Bazy Lotniczej. Dzięki szczodrości uczestników XIX Balu Lotników i Polskiej Obronności prowadzący aukcję uzbierali 60100 złotych.

zbiorka-bal-lotnikow

Źródło: DGRSZ
Autor: ppłk Artur Goławski
Zdjęcia: Mirosław Cyryl Wójtowicz