airberlin w drodze do zużycia paliwa wynoszącego 3 litry

W 2013 r., airberlin zmniejszyła swoje średnie zużycie paliwa do 3,3 litra na 100 pasażerokilometrów (PKM), co oznacza poprawę o 2,7 procent w stosunku do poprzedniego roku (3,4 litra). Dzięki temu airberlin osiągnęła wynik lepszy o ponad jeden procent od wymaganego przez IATA zmniejszenia zużycia paliwa wynoszącego 1,5 procent rocznie. Dzięki redukcji zużycia paliwa w minionym roku airberlin zmniejszyła emisję CO2 w sumie o około 70 000 ton. Odpowiada to 4700 lotom z Monachium do Palma de Mallorca. Średnioterminowo ta druga pod względem wielkości linia lotnicza w Niemczech pragnie zmniejszyć zużycie paliwa do 3 litrów na 100 pasażerokilometrów.

airberlin jest pionierem w kwestii ekologicznego latania i pracuje stale nad możliwościami dalszej redukcji zużycia paliwa. Od 1994 do 2013 r. airberlin zmniejszyła swoje zużycie paliwa na pasażerokilometr w sumie o 25 procent. airberlin została w ostatnich latach wielokrotnie wyróżniona za swoje zaangażowanie w kwestii ekologicznego latania. W 2013 r. otrzymała ona m.in. wyróżnienie „Silver Eco-Airline of the Year” od amerykańskiego magazynu specjalistycznego „Air Transport Word”.

Wolfgang Prock-Schauer, Chief Executive Officer (CEO) w airberlin, powiedział: „Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska jest stałym elementem filozofii naszego przedsiębiorstwa i naszą cechą charakterystyczną, która ma coraz większe znaczenie dla naszych pasażerów i partnerów. Dzięki naszemu obszernemu programowi mającemu na celu zmniejszenie zużycia paliwa przyczyniamy się do odpowiedzialnego obchodzenia się z surowcami kopalnymi mając jednocześnie istotny wkład w redukcję kosztów”.

Więcej informacji na temat programu „Ekologiczne Latanie“ dostępnych jest na stronie airberlingroup.com/en/environment.

efektywnosc-airberlin

Źródło / Autor: airberlin

Zdjęcie: airberlin