Star Alliance i Air India wznawiają rozmowy

Wiedeń, Austria – 13grudnia 2013 roku – Na posiedzeniu zarządu, które odbyło się dzisiaj w Wiedniu, szefowie linii lotniczych ze Star Alliance jednogłośnie zdecydowali o wznowieniu procesu integracji z Air India.

Star Alliance od dawna jest przekonany, że Indie są na tyle ważnym rynkiem lotniczym, że powinny mieć swojego reprezentanta w Sojuszu – powiedział Mark Schwab, dyrektor generalny Star Alliance. Przyjęcia do grona członków Sojuszu, nie ułatwiał jednak poziom zmian na tamtejszym rynku w ostatnich latach.

Rynek w Indiach wykazuje obecnie oznaki stabilizacji. Air India z powodzeniem zakończyły fuzję z Indian Airlines i budują nową flotę, która stanowi podstawę
do zaoferowania znacznie lepszego poziomu usług. Dlatego jesteśmy zdania,
że to właśnie teraz jest odpowiedni czas, by wznowić proces integracji – dodał.
To historyczny moment dla Air India. Decyzja o wznowieniu całego procesu przystąpienia przewoźnika do Star Alliance jest korzystna dla obu stron. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie, wsparcie i życzliwość, jaką okazały nam linie partnerskie sojuszu po ogłoszeniu tej decyzji – powiedział Rohit Nandan, prezes Air India.

Indyjski przewoźnik był początkowo zaakceptowany jako przyszły członek Star Alliance w grudniu 2007 roku, ale proces integracji został wstrzymany w lipcu 2011 roku. Ta wspólna decyzja sojuszu i linii pozwoliła skupić się Air India
na dokończeniu fuzji z Indian Airlines, co było dużym wyzwaniem i nie pozwalało na pełne zaangażowanie się przewoźnika w prace nad integracją w ramach Star Alliance.

StarAllianceCEBPressconference2013

Źródło / Autor: Star Alliance

Zdjęcie: Star Alliance