Rakiety Patriot demonstrują gotowość bojową

W ramach dorocznego programu nadzoru polowego (Field Surveillance Program, FSP) system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot firmy Raytheon Company (NYSE: RTN) odpalił dziewięć rakiet Patriot na poligonie McGregor Range w Nowym Meksyku, pomyślnie zestrzeliwując zbliżające i oddalające się cele bezzałogowe z przelotowym napędem odrzutowym. Był to pierwszy test FSP przeprowadzony przy użyciu rakiet PAC-2, które wykorzystują nowe oprogramowanie Post Deployment Build-7 (PDB-7) oraz zmodernizowany radar z procesorem cyfrowym.

„Wszyscy nasi partnerzy uczestniczą w testach FSP w ramach programu usług inżynierskich i dostarczają losowo wybrane pociski ze swoich zapasów, aby zweryfikować ich gotowość bojową poprzez niezależną ocenę — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych firmy Raytheon. — Dostarczanie przez każdego partnera niewielkiej liczby rakiet na potrzeby testów jest ekonomicznym sposobem zagwarantowania gotowości bojowej globalnych zapasów amunicji, od których zależy funkcjonowanie systemu Patriot”.

Test ten odbył się tuż po pomyślnym teście PAC-3 FSP przeprowadzonym 20 listopada. Tylko w 2013 r. w ramach programu FSP przetestowano pociski z zapasów Stanów Zjednoczonych oraz kilku zagranicznych klientów wojskowych.

Patriot

Źródło / Autor: Raytheon

Zdjęcie: Raytheon