Świąteczny samolot airberlin ląduje w Krakowie

airberlin po raz kolejny startuje bożonarodzeniowo udekorowanym samolotem latając zgodnie z hasłem – „Lecimy do domu na Święta” – „Flying home for Christmas.” Bożonarodzeniowy Boeing 737-800 będzie latał na europejskich trasach airberlin do stycznia i wyląduje na lotnisku w Krakowie, 29 listopada 2013 r. o godzinie 10.15. O 11.00 samolot wystartuje z Krakowa w dalszą drogę do Berlina. Całą trasę samolotu można śledzić na stronie airberlin pod adresem
airberlin.com/christmas_aircraft.

W tym roku projekt samolotu bożonarodzeniowego przedstawia świąteczne oświetlenie. Każdy dzień adwentu jest reprezentowany przez jedną świecę. „Okna naszego samolotu odzwierciedlają blask świec. Dzięki temu po raz pierwszy posiadamy wzór bożonarodzeniowy, który prezentuje się inaczej za dnia, a inaczej w nocy. W ten sposób nasz samolot zapewnia w godzinach wieczornych wyjątkowo nastrojową atmosferę” – powiedział André Rahn, wiceprezes ds. marketingu. Wewnętrze samolotu także zostało udekorowane świątecznie poprzez specjalnie zaprojektowane pokrowce na zagłówki.

„Cieszymy się, że świąteczny samolot airberlin odwiedzi nas kolejny raz. Te wizyty są atrakcją zarówno dla pasażerów podróżujących z naszego lotniska jak i miłośników lotnictwa. Dla krakowskiego lotniska airberlin jest bardzo ważnym partnerem biznesowym, a proponowana przez tego przewoźnika oferta trzech rejsów do Berlina dziennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem” – podkreśla Grzegorz Michorek, dyrektor Pionu Handlowego Kraków Airport.

Boeing o numerze rejestracyjnym D-ABMS, zwany pieszczotliwie „Merry Santa”, zawitał do hangaru nr 7 na lotnisku w Düsseldorfie, 13 listopada 2013r. Tam najpierw przeprowadzono intensywne czyszczenie kadłuba samolotu. 14 listopada pracę rozpoczął siedmioosobowy zespół techników airberlin. Najpierw wszystkie oklejane powierzchnie zostały ponownie potraktowane specjalnym środkiem czyszczącym. Następnie na kadłubie samolotu umieszczono specjalną folię odporną na promieniowanie UV i posiadającą certyfikat dopuszczający do lotów. Na końcu na krawędzie narażone na przepływ powietrza nałożono specjalny uszczelniacz, który zapobiega odklejaniu się folii i zapewnia optymalny przepływ powietrza. Folia ozdobna ma grubość tylko 80 mikrometrów, a jej wymiary wynoszą 15.32m długości i 1.87 m wysokości. Inauguracyjny lot bożonarodzeniowego samolotu airberlin odbył się na trasie z Dusseldorfu do Kopenhagi, 18 listopada 2013 r.

W 2010 roku bożonarodzeniowy samolot airberlin pojawił się po raz pierwszy w formie cyfrowej na airberlin.com. W odpowiedzi na życzenia wielu pasażerów, w listopadzie 2011 roku wystartował pierwszy prawdziwy samolot airberlin w bożonarodzeniowym przebraniu. Linie airberlin są pierwszymi niemieckimi liniami lotniczymi, które mogą poszczycić się samolotem bożonarodzeniowym.

airberlin-christmas

Źródło / Autor: airberlin