airberlin: Norbert Draskovits nowym wiceprezesem ds. sprzedaży i spraw operacyjnych

Norbert Draskovits przejmie 11 listopada 2013 r. stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży i spraw operacyjnych na którym będzie odpowiedzialny za sprzedaż lotów liniowych w airberlin. Przejmie on tym samym obowiązki Otto Gergye, który w obrębie przedsiębiorstwa objął stanowisko wiceprezesa ds. dystrybucji i będzie w przyszłości odpowiedzialny za kierowanie kanałami dystrybucyjnymi airberlin. Otto Gergye zastąpi Matsa Jacobssona, który się po sześciu latach pracy w airberlin na różnych stanowiskach kierowniczych zdecydował się opuścić przedsiębiorstwo i wrócić do swojej rodzinnej Szwecji.

Wolfgang Prock-Schauer, CEO airberlin, powiedział: „Cieszę się, że dzięki Norbertowi Draskovits i Otto Gergye mamy dwóch doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych menadżerów na tych kluczowych pozycjach w sprzedaży, którzy zadbają o dalszy pozytywny rozwój w tym zakresie”.

Norbert Draskovits posiada wieloletnie doświadczenie w przemyśle lotniczym i turystyce. W ciągu ostatnich czterech lat rozbudował on firmę BCD Travel do trzeciego pod względem wielkości oferenta podróży służbowych w Austrii. Wcześniej, od 1997 roku, zajmował stanowisko CCO w największym austriackim koncernie turystycznym Verkehrsbüro Group, gdzie był odpowiedzialny m.in. za turystykę i hotelarstwo. Poza tym przez dziesięć lat zajmował on w liniach Austrian Airlines różne stanowiska kierownicze w działach zajmujących się planowaniem sieci połączeń i sprzedażą.

Detlef Altmann i jego zespół będą natomiast niezmiennie dalej wypełniać swoje obowiązki na dotychczasowych stanowiskach w obrębie Touristic Sales.

Źródło / Autor: airberlin