Kraków: Nowe połączenie z Kraków Airport do Bazylei (BSL)

29 października linie lotnicze easyJet rozpoczęły regularne rejsy z Krakowa do Bazylei. Z tej okazji na pasażerów inauguracyjnego lotu czekały babeczki w barwach linii lotniczej easyJet.

Całoroczne połączenie easyJet z Krakowa do Bazylei to nowość sezonu zimowego 2013/2014. Loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu (we wtorki, piątki oraz niedziele). Trasa obsługiwana jest przez samoloty Airbus A319.

Dzięki bardzo dobrej infrastrukturze kolejowej, miłośnicy sportów zimowych będą mogli prosto z lotniska w Bazylei z łatwością dotrzeć do podgórskich miasteczek w Szwajcarii, Francji oraz Niemczech.

Bazylea to nie tylko interesująca destynacja dla miłośników sportów zimowych. To jedno z trzech największych szwajcarskich miast, stanowiące centrum sztuki, muzyki i architektury, a także jeden z najstarszych ośrodków uniwersyteckich w Europie. To urokliwe „zielone miasto” m.in. z największym w Szwajcarii ogrodem zoologicznym w centrum miasta. Bazylea to również ośrodek przemysłu farmaceutycznego i chemicznego, miejsce różnego rodzaju targów, które przyciągają wielu przedsiębiorców.

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków

Zdjęcie: Lotnisko Kraków