Finnair wybrany Najlepszą Europejską Linią Lotniczą

Finnair został uhonorowany prestiżowym tytułem Najlepszej Europejskiej Linii Lotniczej podczas 24 gali TTG Travel Awards. Doroczne spotkania przedstawicieli branży turystycznej z rejonu Azji i Pacyfiku mają na celu wyróżnienie organizacji, które podnoszą poprzeczkę doskonałości w dziedzinie organizacji podróży i rozwoju turystyki w regionie.

Punktualność, wysoka jakość świadczonych usług oraz świetna oganizacja ruchu transferowego zadecydowały, zdaniem czytelników TTF Azja, TTG Chiny, TTG Indie, TTGmice, TTG-BTmice China oraz TTG Azja Luxury; o przyznaniu nagrody fińskiemu przewoźnikowi.

“Jesteśmy bardzo wzruszeni i wdzięczni za to wyróżnienie”, mówi Allister Paterson, Dyrektor Handlowy Finnaira. Ten rok to dla nas czas modernizacji i wprowadzania wielu nowych udogodnień z myślą o podniesieniu komfortu podróży między Europą a Azją, co już przynosi wymierne efekty”.

Finnair to linia lotnicza oferująca szybkie połączenia z Europy do Azji przez Helsinki, mająca w swojej ofercie loty do 13 miast w Azji i ponad 60 miast europejskich. Jest jedynym przewoźnikiem z Północnej Europy z 4 gwiazdkami w rankingu Skytrax, regularnie zajmuje też czołową pozycję w światowych rankingach punktualności. Finnair, który 1 listopada będzie świętował 90-cio lecie istnienia, przeprowadza właśnie szeroko zakrojony proces modernizacji i podwyższania standardu oferowanych usług, począwszy od strefy lounge, poprzez wprowadzenie nowego menu, aż po zmianę wystroju kabin samolotów i wymianę foteli.

Efektem zmian na pokładach wszystkich samolotów fińskiego przewoźnika, obsługujących zarówno trasy krótkiego, jak i długiego zasięgu; są elementy wyposażenia kabiny, zaprojektowane przez firmę Marimekko – poduszki, koce, zagłówki, serwetki i zastawa. Niedawno Finnair ogłosił również wprowadzenie nowego menu w klasie biznes, które opracowali dwaj znani fińscy szefowie kuchni: Tomi Björck i Pekka Terävä. Finnair rozpoczął także modernizację kolejnych ośmiu samolotów, obsługujących rejsy transkontynentalne, wyposażając klasę biznes w fotele rozkładane do pozycji poziomej „fully flat”, dzięki czemu pasażerowie będą mieli zapewniony pełen komfort podróży. Po zakończeniu wymiany foteli we wrześniu 2014, tylko trzy spośród wszystkich samolotów fińskiego przewoźnika nie będą wyposażone w nowy typ siedzeń, w 2015 zostaną one jednak zgodnie z planem wycofane z floty i zastąpione nowymi Airbusami A350.

TTG_Hermes dla Finnair

Źródło / Autor: Finnair