Celne skoki kapitan Moniki

Ponad 200 zawodników i zawodniczek z 24 krajów, w tym 19 Polaków, uczestniczyło w piątej edycji Spadochronowego Pucharu Świata w Celności Lądowania.
W zawodach w austriackim Thalgau przeprowadzono 6-8 września 2013 roku siedem kolejek skoków – w trudnych górskich warunkach, przy turbulentnym wietrze i silnej termice. W konkurencji kobiet kapitan Monika Sadowy-Naumienia zajęła drugie miejsce, za Francuzką Deborah Plat. Trzecia była Białorusinka, Elena Stalkova. To już trzeci tegoroczny medal naszej zawodniczki zdobyty podczas Pucharów. Monika Sadowy-Naumienia zachowała pozycję liderki w klasyfikacji generalnej. Zdobyta przez nią do tej pory liczba punktów gwarantuje jej miejsce na podium w tej klasyfikacji, bez względu na wynik finałowej rundy, która odbędzie się za dwa tygodnie w szwajcarskim Locarno. Spośród Polaków w klasyfikacji mężczyzn najwyższe 11. miejsce zajął Rafał Zgierski z Wojskowego Klubu Sportowego Wawel.
foto1 m
W klasyfikacji zespołowej najwyższe 12. miejsce spośród ekip polskich zajął zespół Reprezentacji Wojska Polskiego w składzie: Monika Sadowy-Naumienia, Rafał Filus, Tomasz Rapita, Piotr Błażewicz, Maciej Lamentowicz. Wszyscy są zawodnikami Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu. Główną tegoroczną imprezą, do której szykują się wojskowi zawodnicy są październikowe Mistrzostwa Świata w Chinach. Dotychczas osiągane wyniki pozwalają mieć nadzieje medalowe związane z tym startem.

kapitan Monika Sadowy-Naumienia

Źródło: sp.mil.pl
Autor: ppłk Artur Goławski
Zdjęcie: Piotr Blażewicz OSW-RiS SP