Gdańsk: Rekordowy sierpień

Samoloty z Gdańska latają pełne jak nigdy! 86,6 proc. – tyle w sierpniu wyniosło przeciętne obłożenie rejsów wykonywanych z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. To najlepszy wynik w historii lotniska. Niektóre samoloty startowały z większą liczbą pasażerów, niż miały foteli na pokładzie.
Przeciętne obłożenie ponad 100 proc. zanotowano w sierpniu na połączeniach do Lublina (101,4 proc.), Glasgow (101,0 proc.), Dublina (102,8 proc.) i Cork (103,5 proc.). Tak wysokie wskaźniki zapełnienia miejsc były możliwe, gdyż dzieci do lat 2 mogą podróżować na kolanach rodziców, nie zajmując własnego fotela. Do dobrego wyniku dołożyła się także poprawa obłożenia rejsów przewoźników tradycyjnych, m.in. do Kopenhagi (84,5 proc.), Frankfurtu (84,7 proc.), Splitu (87,2 proc.) czy Amsterdamu (73,0 proc.).

– Cieszy nas ten rekord, tym bardziej, że to także doskonała wiadomość dla naszych partnerów, czyli linii lotniczych. Tu szczególne uznanie należy się Eurolotowi, który postawił na Gdańsk i dzięki dobrej kampanii marketingowej zanotował w sierpniu bardzo dobre – jak na linię tradycyjną – wyniki. Fakt, że zarówno Amsterdam, jak i wszystkie kierunki chorwackie zanotowały obłożenie wyższe niż 70 proc. to dobry prognostyk na przyszłość i równocześnie pewna podstawa do dalszego rozwoju tej linii w Gdańsku – mówi Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Źródło / Autor: Port Lotniczy Gdańsk