Pięciomilionowy pasażer Ryanair we Wrocławiu

Ryanair odprawił we Wrocławiu swojego pięciomilionowego pasażera, a właściwie pasażerkę, której podarował podwójny bilet lotniczy. Tym wydarzeniem irlandzki przewoźnik przypieczętował pasmo sukcesów, jakie odnosi w Porcie Lotniczym Wrocław.

Pięciomilionową pasażerką okazała się Alicja Martałek, rodowita Opolanka, która od siedmiu lat mieszka we Wrocławiu. W środę wspólnie z mężem leciała odwiedzić rodzinę w Anglii. Jak się okazało, podróż do East Midlands była jej pierwszym lotem w życiu. Pasażerka otrzymała bilet lotniczy dla dwóch osób na dowolną trasę przewoźnika z Wrocławia.

Ryanair rozpoczął rewolucję na polskim niebie właśnie od Wrocławia. Ponad osiem lat temu, dokładnie 25 marca 2005 r. Boeing 737-800 w charakterystycznych niebiesko-żółtych barwach odleciał z Wrocławia na lotnisko Londyn-Stansted.

Po tym, jak Polska została przyjęta do Unii Europejskiej, tanie linie lotnicze zobaczyły w naszym kraju ogromny potencjał – otworzyły się nowe rynki pracy, granice przestały być przeszkodą w podróżowaniu, a latanie stało się przystępne dla wielu.

– Zrodziła się w nas potrzeba latania i tani przewoźnicy potrafili to dobrze wykorzystać. To w dużej mierze ich zasługa, że dzisiaj wrocławskie lotnisko odprawia 2 mln pasażerów rocznie, czyli sześć razy więcej niż jeszcze 10 lat temu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Szybki rozwój Ryanaira we Wrocławiu spowodował, że właśnie tutaj irlandzki przewoźnik zdecydował się otworzyć 28 marca 2012 r. pierwszą w Polsce bazę operacyjną, w której na stałe stacjonował jeden samolot. Oznaczało to też 7 nowych kierunków w rozkładzie lotów. Już rok później w bazie w Porcie Lotniczym Wrocław stanął drugi samolot. Obecnie siatka połączeń rozrosła się do 22 kierunków i objęła większość najważniejszych miast Europy.

Ryanair Wrocław

Źródło / Autor: Port Lotniczy Wrocław

Zdjęcie: Ryanair