UTC Aerospace Systems dostarczy podwozie dla Boeinga 737 MAX

Firma UTC Aerospace Systems została wybrana przez Boeing Company do produkcji podwozia dla nowego Boeinga 737 MAX. Zgodnie z umową UTC Aerospace Systems dostarczać będzie przednie i główne podwozie oraz zastrzały głównego podwozia. UTC Aerospace Systems jest jednostką United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

UTC Aerospace Systems będzie produkować podwozia dla 737 MAX w kilku swoich zakładach w Ameryce Północnej i w Polsce. Do tej pory złożono ponad 1400 zamówień na nowy samolot 737 MAX, którego pierwsza dostawa zaplanowana jest na rok 2017. UTC Aerospace Systems produkuje również podwozia dla Boeinga 737 Next-Generation, 747, 767 oraz 777.

UTC Aerospace Systems projektuje, produkuje oraz serwisuje zintegrowane systemy i komponenty dla przemysłu lotniczego i obronnego. Firma wspiera globalną bazę klientów dzięki rozlokowanym na całym świecie jednostkom produkcyjnym i serwisowym.

United Technologies Corporation z siedzibą w Hartford, w stanie Connecticut, jest firmą o zróżnicowanym profilu działalności, dostarczającą zaawansowane technologicznie produkty dla branży budowlanej oraz przemysłu lotniczego.

Źródło / Autor: Boeing