Konferencja prasowa o AIR SHOW

W Dowództwie Sił Powietrznych w Warszawie odbędzie się 19 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 12.00 konferencja prasowa na temat Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW-2013, które odbędą się 24-25 sierpnia w Radomiu.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele organizatorów: dowódca Sił Powietrznych generał broni pilot Lech Majewski, prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, prezes Aeroklubu Polskiego Włodzimierz Skalik, dyrektor pokazów w powietrzu generał brygady pilot Tomasz Drewniak oraz prezes Zarządu PZL Świdnik SA (sponsora strategicznego pokazów) Mieczysław Majewski.
Przedstawicieli mediów zapraszamy do udziału w konferencji. Wnioski o akredytację należy przesyłać na adres: rzecznik@sp.mil.pl w nieprzekraczalnym terminie do 19 sierpnia do godz. 8.00. W zgłoszeniu należy podać personalia, nazwę redakcji, numer legitymacji prasowej i telefon kontaktowy dziennikarza. Kontakt telefoniczny z Biurem Prasowym AIR SHOW – 22 6825336. Uwaga: wejście do kompleksu Dowództwa Sił Powietrznych od ulicy Miecznikowa 19 sierpnia w godzinach 11.30-11.55.

MIĘDZYNARODOWE POKAZY LOTNICZE AIR SHOW-2013 – NAJWIĘKSZA LOTNICZA IMPREZA W POLSCE I JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH W EUROPIE. To już XIII edycja AIR SHOW, organizowana w czasie, gdy obchodzimy 95. rocznicę powstania lotnictwa wojskowego w Polsce i półwiecze służby pod znakiem biało-czerwonej szachownicy rodzimego odrzutowca TS-11 Iskra. Imprezę honorowym patronatem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Na dwudniowych pokazach w Radomiu zaprezentują się z ponad 210 samolotami i śmigłowcami lotnicy z 21 państw, w tym debiutanci na AIR SHOW, piloci z Rumunii, Turcji i Ukrainy (debiut w powietrzu). Opanowaniem lotniczego kunsztu błyśnie 7 zespołów pilotażowych: trzy polskie – Biało-Czerwone Iskry, Orlik i Żelazny oraz cztery z zagranicy: szwajcarski Patrouille Suisse, chorwacki Wing of Storm, fiński Midnight Hawks, łotewski Baltic Bees. Podniebne akrobacje zaprezentują również między innymi piloci holenderskiego śmigłowca AH-64 i włoskiego samolotu transportowego C-27 Spartan. Na niebie i ziemi pojawi się w sumie ponad 50 samolotów i śmigłowców z zagranicy i około 150 z Polski. Część wojskową pokazów otworzy defilada lotnicza. Pokazy zaczynać się będą od bloku aeroklubowego o godzinie 9 rano, kończyć się będą blokiem występów pilotów wojskowych trwającym od godziny 12 do godziny 19. Nowością AIR-SHOW będzie wystawa sprzętu radiolokacyjnego i przeciwlotniczego – najnowszego radaru produkcji polskiej NUR-15M oraz samobieżnej wyrzutni rakiet S-125 Newa SC. Publiczności zaprezentują się też producenci sprzętu lotniczego, krajowego i zagranicznego, ubiegający się o dostawy dla Wojska Polskiego.
Organizatorzy, sponsorzy, partnerzy i patroni Organizatorami Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW-2013 są: Siły Powietrzne, Miasto Radom, Aeroklub Polski, Port Lotniczy Radom i Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne SWAT.

AIR SHOW

Źródło: sp.mil.pl

Grafika:sp.mil.pl

Autor: ppłk Artur Goławski