Zmodernizowany system Patriot wypada doskonale w teście PAC-3

Zmodernizowany system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot firmy Raytheon (NYSE: RTN) pomyślnie odpalił pocisk PAC-3, aby zestrzelić taktyczną rakietę balistyczną (TBM) na poligonie rakietowym White Sands w Nowym Meksyku. Próba ta stanowiła kulminację dwuletnich testów całego systemu, które dowiodły jego skuteczności we wszystkich środowiskach i przeciwko wszystkim zagrożeniom.
„Perfekcyjne działanie systemu Patriot zwiększa zaufanie żołnierzy i naszych klientów, którzy zdają się na niego w zakresie bezpieczeństwa i ochrony ludzi. Dzięki modernizacji i napływowi nowych klientów mogą oni również liczyć na obniżenie kosztów użytkowania systemu — powiedział Sanjay Kapoor, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych (IDS) firmy Raytheon. — W rzeczywistości niedawna decyzja Armii Stanów Zjednoczonych o przedłużeniu korzystania z systemu z 2040 do 2048 roku potwierdza jej zaufanie do systemu oraz jego przyszłości”.
W ciągu ostatnich dwóch lat zmodernizowany system Patriot działał doskonale w każdym z wymagających lotów testowych, zyskując aprobatę Armii Stanów Zjednoczonych.

Patriot

Źródło / Autor: Raytheon

Zdjęcie: Raytheon