PÓŁ MILIONA PASAŻERÓW KRAKOWSKIEJ BAZY RYANAIRA

Ryanair ogłosił dziś, że od początku uruchomienia bazy operacyjnej w Kraków Airport (tj. 3 kwietnia 2013), przewiózł pół milionów pasażerów z krakowskiego lotniska. Kraków Airport jest dla Ryanaira jednym z najważniejszych lotnisk w Polsce, o czym świadczy 31 połączeń oferowanych przez tego przewoźnika – najwięcej spośród wszystkich 11 lotnisk, na które lata Ryanair w Polsce.
Szczęśliwą półmilionową pasażerką krakowskiej bazy Ryanaira okazała się Pani Paulina Baran, podróżującą porannym lotem z Brukseli Charleroi.
Trzy miesiące funkcjonowania bazy pokazują, że wprowadzone przez nas procedury i forma współpracy z przewoźnikiem sprawdzają się – podkreśla Grzegorz Michorek, dyrektor Pionu Handlowego Kraków Airport. – Pół miliona pasażerów w ciągu kwartału potwierdza potencjał naszego lotniska i jest dobrym prognostykiem na kolejne, letnie miesiące – dodał Michorek.
Ryanair operuje z Krakowa od października 2005 r. W sezonie letnim 2013 oferuje połączenia do 14 krajów, najwięcej do Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii. Najpopularniejsze kierunki to Londyn Stansted, Dublin, Mediolan, Bergamo.

Kraków Ryanair

Źródło: Kraków Airport

Zdjęcie: Kraków Airport