Lotnisko Wrocław – gorący początek sezonu

Malaga to hit niskokosztowych połączeń w letniej ofercie Portu Lotniczego Wrocław. Biorąc pod uwagę ostatnie trzy miesiące do „rajskiego miasta” poleciało ponad 8 tysięcy pasażerów. Poza hiszpańskim kurortem najpopularniejsze kierunki to Malta, Kreta, Alicante i Rzym. Oto prawdziwe top destynacje sezonu letniego!

Lato na Dolnym Śląsku to czas niskokosztowych lotów na południe Europy. Niezwykle popularne Malaga, Kreta, Barcelona, Malta, Alicante, Wenecja, Bolonia, Mediolan i Rzym już na początku sezonu – w kwietniu, maju i czerwcu – stały się celem podróży dla blisko 68 tysięcy pasażerów!

– Z ruchu pasażerskiego lotniska wynika, że Dolnoślązacy stawiają na wakacje organizowane samodzielnie. Cel to południe Europy z niskokosztowymi przewoźnikami. Najpopularniejszy kierunek to Malaga, jednak pozostałe południowe destynacje niewiele jej ustępują – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Najwięcej Dolnoślązaków wyleciało w tym roku do Alicante, Rzymu, na Kretę oraz Maltę. Już w kwietniu ostatnią z destynacji – Maltę – wybrało o 30% więcej pasażerów niż w roku ubiegłym. W maju niekwestionowanym hitem okazała się Malaga – hiszpańskie miasto odwiedziło prawie 16% więcej podróżnych niż w 2012 roku. Czerwiec należał do Bolonii z ponad 30% wzrostem w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Dzięki rozbudowanej letniej siatce połączeń pasażerowie wrocławskiego lotniska wybierają w tym sezonie spośród 9 tanich destynacji na południu Europy. Przewoźnicy niskokosztowi oferują tak atrakcyjne destynacje, jak Wenecja czy Rzym, w cenie 150 zł za lot w obie strony. To często dużo taniej niż weekend w miejscowościach w Polsce, a i pogoda jest murowana!

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław