Linie British Airways odbierają pierwszy z 12 zamówionych samolotów A380

Linie lotnicze British Airways dołączyły do grona 9 operatorów samolotów Airbusa A380 po odebraniu pierwszego z 12 zamówionych odrzutowców. Linie British Airways są pierwszym brytyjskim operatorem tego modelu. Samolot będzie obsługiwał rejsy z lotniska Heathrow w Londynie do Los Angeles i Hong Kongu.
Po ceremonii przekazania samolotu w centrum dostaw w Tuluzie z udziałem Keith Williams, Prezesem BA, Ericem Schultzem,Prezesem Rolls Royca ds. dużych silników dla samolotów komercyjnych, Fabrice Brégierem, Prezesem i Dyrektorem Generalnym Airbusa oraz innych przedstawicieli linii BA, samolot odleciał do bazy przewoźnika w Londynie
Wszystkie samoloty A380 linii British Airways będą napędzane silnikami Rolls-Royce Trent. Portfel zamówień na ten model obejmuje 262 samoloty od 20 klientów.
Dotychczas 40 milionów pasażerów skorzystało z podróży na pokładzie A380. Co pięć minut na świecie startuje bądź ląduje A380 na jednym z 30 lotnisk objętych siatką połączeń i liczba tych lotnisk ustawicznie się zwiększa.

A380 British Airways

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus