Z Lublina samolotem nad morze

21 czerwca, o godzinie 14:00 w Porcie Lotniczym Lublin wylądował samolot linii lotniczych Eurolot, inaugurując tym samym pierwsze krajowe połączenie z Lublina do Gdańska. Loty będą odbywały się do 1 września, dwa razy w tygodniu: w piątki i niedziele. Na pokładzie samolotu ATR 72 było 61 pasażerów z Gdańska. Z Lublina nad morze odleciało 63 podróżnych.

Dzięki nowemu połączeniu lotniczemu linii Eurolot z Lublina do Gdańska, mieszkańcy Lubelszczyzny mogą spełnić wakacyjne marzenia i nieporównanie szybciej i wygodniej – niż podróżując samochodem czy pociągiem – znaleźć się na jednej z nadbałtyckich, pomorskich plaż.

W najbliższy weekend (22-23 czerwca) na mieszkańców Lublina czeka niespodzianka. Lublinianie odwiedzający Plac Zamkowy będą mogli odnieść wrażenie, że trasa spaceru zawiodła ich niepostrzeżenie na… lubelskie lotnisko. Wszystko za sprawą rozkładu lotów – świetlnej tablicy, jaką można spotkać w każdym porcie lotniczym. W tym przypadku tablica będzie elementem akcji promującej uruchomienie przez linie eurolot.com nowego, bezpośredniego połączenia lotniczego Lublin-Gdańsk oraz wypoczynek nad Bałtykiem. Jest ona organizowana przez Eurolot i Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną (PROT) we współpracy z Portem Lotniczym Lublin. Dlatego na rozkładzie lotów wyświetlane będą informacje właśnie o tym połączeniu: rejsy odbywają się do końca wakacji dwa razy w tygodniu (piątek, niedziela – w sam raz na choćby weekendowy wypad nad morze), ceny biletów zaczynają się od ok. 150 złotych, a rejs trwa zaledwie półtorej godziny.

– Od dwóch lat konsekwentnie budujemy naszą siatkę połączeń krajowych pomiędzy lotniskami nad Bałtykiem (Gdańsk oraz Heringsdorf/Świnoujście) a ważnymi polskimi miastami. Naszym celem jest masowo „wozić Polaków nad morze” – deklaruje Mateusz Kokosiński, Dyrektor Handlowy Eurolot. – Dzięki uruchomieniu nowego połączenia z Lublina do stolicy Pomorza, wakacje nad polskim morzem będą wiązały się z przyjemną i krótką podróżą.

Akcja na lubelskim Placu Zamkowym ma też nieco wpłynąć na postrzeganie wizerunku regionu pomorskiego. Oczywiście główne skojarzenie to plaża, słońce i morze, niemniej jednak warto pamiętać o innych ciekawych propozycjach przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych turystach podróżujących z rodzicami. – Wiadomo, że dzieci na ogół dość szybko się nudzą i oczekują różnorodnych zabaw czy przygód, dlatego pomorska oferta wydaje się idealnie sprostać
tym oczekiwaniom – komentuje Marta Chełkowska, Prezes PROT. Dodatkowo taka propozycją
to idealna podpowiedź, jak wykorzystać czas na wypadek kaprysów pogody. – Dlatego w Lublinie promujemy się hasłem Morze frajdy – nie tylko na plaży – dodaje Prezes Chełkowska

Akcji promującej wypoczynek w Pomorskim oraz nowe połączenie lotnicze Eurolot towarzyszyć będzie konkurs, w którym nagrodą będzie bilet dla dwóch osób na przelot z Lublina do Gdańska i z powrotem.

Źródło / Autor: Port Lotniczy Lublin