Kategorie
News Polska

Krakowska 8. BLTr znowu na podium konkursu „Lex et Patria”

W organizowanym od ośmiu lat przez Żandarmerię Wojskową, Departament Wychowania i Promocji Obronności MON oraz Stowarzyszenie „Żandarm” konkursie „Lex et Patria” (Prawo i Ojczyzna) 8. BLTr drugi raz znalazła się w gronie najbardziej praworządnych jednostek wojskowych Sił Zbrojnych RP. Poprzednio 8. Baza otrzymała tę prestiżową nagrodę w 2011 r.

Finałowa gala VIII edycji konkursu odbyła się 12 czerwca br. w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie, pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka. W tegorocznej edycji laureatami zostały: 1 Pułk Saperów z Brzegu, 8 Baza Lotnictwa Transportowego z Krakowa, Dywizjon Okrętów Bojowych z Gdyni, Jednostka Wojskowa AGAT z Gliwic, stołeczny Pułk Ochrony oraz 8 Batalion Remontowy z Kołobrzegu.

Warto podkreślić, że 8. Baza i Pułk Ochrony otrzymały statuetki już po raz drugi. W imieniu dowódcy jednostki statuetkę odebrał Szef Sztabu 8. BLTr ppłk mgr inż. Mieczysław Jeweczko. Gratulując laureatom konkursu, Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. dr Mirosław Rozmus, podkreślił, że jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w resorcie obrony narodowej i wymierny wyznacznik sukcesu.

Uroczystość poprzedzono minutą ciszy, którą oddano cześć poległemu w Afganistanie st. chor. Janowi Kiepurze.

lex_et_patria

Tekst: kpt. Włodzimierz Baran

Zdjęcie: Sylwia Guzowska

Źródło: 3sltr.sp.mil.pl

Autor: Redakcja Polska

Redakcja Polska