Najlepszy kierowca SP

W Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie 18 czerwca rozpoczęły się czterodniowe zmagania żołnierzy o miano najlepszego kierowcy Sił Powietrznych.
Witając przybyłych komendant centrum pułkownik dyplomowany Dariusz Sienkiewicz wspomniał, iż bojowy duch nie opadł jeszcze po Mistrzostwach Sił Powietrznych w Sporcie Powszechnym, a już centrum jest gospodarzem tak ważkiego przedsięwzięcia. „Mam nadzieję, że podczas konkursu panować będzie równie dobra sportowa atmosfera, a i Was nie opuści animusz i wola walki do ostatniej minuty”. Komendant wśród gości przybyłych na uroczystość powitał komendanta 17 WOG pułkownika Piotra Kłosińskiego oraz kapelana garnizonu księdza kapitana Tomasza Szeflińskiego, który pobłogosławił kierowców i samochody. Otwierając konkurs sędzia główny – szef Oddziału Planowania Transportu i HNS DSP – pułkownik Artur Gruszka zaakcentował, iż jednym z istotnych celów tego konkursu – oprócz wytypowania drużyny Sił Powietrznych na centralny konkurs o miano „Najlepszego kierowcy Sił Zbrojnych RP” – jest propagowanie zasad bezpiecznej jazdy oraz kulturalnego zachowania się w ruchu drogowym.

Na placu apelowym centrum stanęły reprezentacje, które – indywidualnie i zespołowo – ubiegać się będą o miano „Najlepszego”. Kierowcy ze Świdwina, Sochaczewa, Wrocławia, Powidza, Poznania, Dęblina, Warszawy, Ustki, Śremu, Grójca i Koszalina zmagania rozpoczęli pisemnymi testami znajomości przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdów, zasad udzielania pomocy przedlekarskiej oraz wiedzy ogólnej w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po południu jazda sprawnościowa samochodami STAR i HONKER, a i w kolejnych dniach emocji w sportowej rywalizacji na pewno nie zabraknie.

Tekst: kpt. Jarosław Barczewski/CSSP
Zdjęcia: Tadeusz Wasilewski

Źródło: sp.mil.pl