Finnair otwiera połączenia z Xi’an i Hanoi

14 czerwca Finnair zainaugurował połączenie lotnicze z Xi’an, a 15 czerwca rozpoczął latanie do Hanoi, kontynuując tym samym strategię rozwoju sieci połączeń między Azją a Europą. Loty do obydwu miast będą oferowane przez cały sezon letni trzy razy w tygodniu, a zakończą się 26 i 27 października.
Finnair jest pierwszą linią lotniczą, która zapewnia bezpośrednie połączenie z Xi’an do Europy i zarazem jedynym europejskim przewoźnikiem latającym obecnie do Hanoi.
„Ten tydzień wyznacza ważny etap w dziewięćdziesięcioletniej historii firmy, naszym celem jest ciągłe rozwijanie siatki połączeń między Europą a Azją i cieszymy się, że oferta Finnaira obejmuje już 13 azjatyckich miast”, mówi prezes Pekka Vauramo. „Prężnie rozwijające się Chiny i Wietnam sprzyjają rosnącemu zapotrzebowaniu na połączenia lotnicze z Europą i kierują naszą uwagę na rynek azjatycki, który nieprzerwanie dostarcza nam ciekawych wyzwań biznesowych i umożliwia dalszą ekspansję na Dalekim Wschodzie”.
Fińskie linie lotnicze od dwudziestu lat opierają swoją strategię rozwoju na rynkach dalekowschodnich, wykorzystując dogodne położenie geograficzne lotniska w Helsinkach, które umożliwia najkrótsze połączenia lotnicze z azjatyckich metropolii do ponad sześćdziesięciu europejskich miast. Oprócz lotów do Xi’an i Hanoi, Finnair oferuje loty do Bangkoku, Pekinu, Chongqing, Delhi, Hong Kongu, Nagoi, Osaki, Seulu, Szanghaju, Singapuru i Tokio. Siatka połączeń i rozkład lotów są zsynchronizowane tak, by usprawnić ruch transferowy.
Xi’an
Xi’an to ośmiomilionowe miasto położone w północnozachodniej części Chin, jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem przemysłu lotniczego i komputerowego. Xi’an, starożytna stolica imperium dynastii Tang, stanowi kolebkę chińskiej cywilizacji. Słynna Terakotowa Armia – ogromny zbiór rzeźb, znaleziona w grobowcu-mauzoleum cesarza Qin Shi Huang, znajduje się około 40 km na wschód od centrum miasta.
Hanoi
Przewiduje się, że w latach 2008-2025 Hanoi – główny ośrodek szkolnictwa wyższego oraz badań i rozwoju w regionie – będzie najszybciej rozwijającą się gospodarką na świecie (źródło: PricewaterhouseCoopers). Miasto słynie ze swojej historycznej dzielnicy, francuskiej architektury kolonialnej oraz położonego wśród tropikalnych lasów, licznie odwiedzanego przez turystów sanktuarium Chua Huong – kompleksu buddyjskich świątyń i pagód zbudowanych wśród wapiennych skał. W odległości 170 km od Hanoi znajduje się wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO zatoka Halong, której krajobraz tworzą tysiące wyłaniających się z morza wapiennych skał i wysp.

FIN Airbus A340

Źródło / Autor: Finnair

Zdjęcie: Finnair