Spółka DORIC Lease Corp podpisała porozumienie dotyczące zakupu 20 samolotów A380

Spółka Doric Lease Corp podpisała dziś na 50. Targach Lotniczych w Le Bourget porozumienie w sprawie zakupu 20 samolotów A380. Umowę podpisali dziś Mark Lapidus, prezes Doric Lease Corp, oraz John Leahy, dyrektor operacyjny Airbusa ds. klientów.
Dzięki tej inwestycji Doric zaoferuje dostosowane do potrzeb klientów rozwiązanie leasingowe i tym samym ułatwi dostęp do samolotów A380 nowym i obecnym operatorom tego modelu na całym świecie, którzy cenią sobie elastyczność, jaką daje leasing operacyjny. Doric posiada już duże doświadczenie w eksploatacji A380 – jest to bowiem trzeci pod względem wartości umów leasingodawca na świecie oraz największa na świecie firma zarządzająca wynajmowanymi A380. Doric dysponuje flotą samolotów o wartości 6 mld USD, w tym 18 samolotami A380 nabytymi na mocy umów leasingu zwrotnego.
Od momentu wejścia do eksploatacji w 2007 roku, A380 zdążył stać się częścią flot dziewięciu światowej klasy przewoźników. Samolot ten ma zasięg do 8500 mil morskich (15 700 km) bez międzylądowania i jest w stanie przewieźć więcej osób przy niższych kosztach przy jednoczesnym mniejszym wpływie na środowisko naturalne. Przestronna, cicha kabina oraz płynność lotu sprawiły, że A380 to ulubiony samolot linii lotniczych i pasażerów, dzięki czemu model ten może się pochwalić wyższymi wskaźnikami zapełnienia miejsc niezależnie od obsługiwanych tras.
Cała flota samolotów A380 odbyła już 920 tys. godzin lotów w ramach ok. 110 tys. lotów komercyjnych. Do chwili obecnej wyjątkowe doświadczenie lotu na pokładzie tego samolotu było udziałem 40 mln pasażerów. Co sześć minut na którymś z 30 lotnisk obsługujących A380 startuje lub ląduje jakiś samolot tego modelu, a sieć dostępnych lotnisk stale się rozszerza.

A380-800_DORIC

Źródło: Airbus

Zdjęcie: Airbus