Spółka leasingowa ILFC zamawia kolejne 50 samolotów z rodziny A320neo

Wiodąca spółka leasingowa ILFC naleąca do American International Group Inc. podpisała wiążące zamówienie na zakup kolejnych 50 samolotów z rodziny A320neo. Kontrakt został ogłoszony podczas trwającego Salonu Lotniczego w Le Bourget przez prezesa ILFC Henriego Courprona i Johna Leahiego, Dyrektora ds obsługi klientów Airbusa.
ILFC jako pierwsza spółka leasingowa złożyła zamówienie na samoloty z rodziny A320neo podpisując kontrakt na 100 maszyn w 2011 r. Uwzględniając obecne zamówienie portfel zamówień tej firmy obejmuje 150 maszyn. ILFC jest największym klientem Airbusa – dotychczas zamówił w firmie Airbus 769 samolotów wąskokadłubowych i szerokokadłubowych.
Model A320neo wyposażony jest w nowe, wydajniejsze silniki oraz duże zakończenia skrzydeł tzw. „sharklety”, co pozwoli zaoszczędzić aż do 15 procent paliwa. Pod koniec maja portfel zamówień na samoloty z rodziny A320neo przekraczał 2125 sztuk od 40 klientów, stając się najszybciej sprzedającym się samolotem komercyjnym w historii i zdobywając prawie 60 procent rynku.

A320neo_ILFC

Źródło: Airbus

Zdjęcie: Airbus