Nowe połączenie easyJet z Krakowa

Linie lotnicze easyJet wspólnie z Kraków Airport uruchomiły dziś nowe bezpośrednie połączenie lotnicze na trasie Kraków – Londyn Southend. Loty będą się odbywały cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele.
Pierwszym inauguracyjnym rejsem inauguracyjnym do Krakowa przyleciało 98 pasażerów, zaś do Londynu odleciało 100 osób. Pasażerowie inauguracyjnego rejsu przywitani zostali przez Grzegorza Michorka, Dyrektora Handlowego Kraków Airport, a także przedstawicieli Welcome Airport Services (firmy wykonującej obsługę naziemną linii lotniczych easyJet oraz reprezentującą przewoźnika na lotnisku): Annę Łysik, Członka Zarządu ds. Handlowych oraz Wiesława Mardosza, Dyrektora Oddziału Kraków. Na wszystkich czekał specjalny tort z okazji inauguracji połączenia.
Londyn jest najpopularniejszą destynacją rozkładową z Kraków Airport. Rocznie z połączeń na tej trasie korzysta ok. 350 tysięcy pasażerów. Londyn Southend (SEN) to trzeci port w Londynie po Londyn Stansted (STN) i Londyn Gatwick (LGW), do którego można bezpośrednio dolecieć z Krakowa.
easyJet to drugi co do wielkości przewoźnik w Kraków Airport, oferujący z Krakowa 34 odloty tygodniowo do 7 europejskich portów lotniczych. W roku ubiegłym przewiózł do i z Krakowa 426 559 pasażerów, wykonując 2 974 operacji lotniczych.
„Bardzo nas cieszy rozwój easyJet w Kraków Airport – powiedział Grzegorz Michorek, Dyrektor Handlowy Kraków Airport – tym bardziej, że jesteśmy jedynym lotniskiem w Polsce, na które ten brytyjski przewoźnik wykonuje rejsy. Jestem przekonany, iż prowadzone rozmowy doprowadzą do zwiększenie aktywności linii lotniczych easyJet oraz uruchomienia w niedalekiej przyszłości kolejnych bezpośrednich kierunków do Krakowa”.

easyJet

Źródło / Autor: easyJet

Zdjęcie: easyJet