Otwarcie nowego Terminalu Cargo w Warszawie

Spółka Welcome Airport Services rozpoczyna kompleksową obsługę cargo na warszawskim lotnisku Chopina. Miejscem świadczenia usługi jest dawny terminal Etiuda – położony w bezpośrednim sąsiedztwie stanowisk postojowych statków powietrznych.

Firma otrzymała właśnie status Zarejestrowanego Agenta, przyznawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego na podstawie rozporządzenia UE. Pozwala on na samodzielne świadczenie usługi kontroli bezpieczeństwa ładunków lotniczych, co wpływa na szybkość
i obniżenie kosztów obsługi klienta oraz umacnia wiarygodność firmy na rynku przewozu frachtu lotniczego. Dodatkowym atutem jest bliskość Terminalu Cargo WELCOME
w stosunku do stanowisk postojowych statków powietrznych – zmniejsza to do minimum czas dostarczenia przesyłek z i do magazynu.

Welcome Airport Service posiada również certyfikowaną kompleksową obsługę cargo na lotnisku w Krakowie.

Spółka Welcome Airport Services została utworzona w 2012 roku, w wyniku konsolidacji dwóch podmiotów Warsaw Airport Services (WAS) oraz WAS-KRK Airport Services (LHC).
Obecnie świadczy kompleksowe usługi handlingowe na lotniskach w Warszawie (Lotnisko Chopina), Krakowie, Rzeszowie oraz Katowicach. Jeszcze w tym roku do Welcome dołączą podmioty w Gdańsku, Szczecinie oraz Poznaniu.

Welcome

Źródło: Welcome AS

Zdjęcie: Welcome AS