Końcowa linia montażu AW169 dla zakładów AgustaWestland Philadelphia

Montaż helikopterów nowej generacji AW169 , będzie przeprowadzony w placówce AgustaWestland Philadelphia, znajdującej się na lotnisku Northeast Philadelphia Airport w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszy helikopter AW169 zostanie skierowany na końcową linię montażową w maju 2014 roku, a do pierwszego klienta trafi na początku 2015 roku. Nowa linia produkcyjna zwiększy tempo produkcji do około 20 maszyn rocznie, aż do 2017 roku.

Ponad 80 helikopterów AW169 zostało obecnie zamówionych dla różnych potrzeb, m.in. do transportu, pogotowia lotniczego, transportu przybrzeżny i służb porządkowy.

AgustaWestland Filadelfia jest jednym z oddziałów amerykańskiej AgustaWestland, która powstała w 1981 roku. Prowadzi działalność na terenie lotniska Northeast Philadelphia Airport w Pensylwanii o powierzchnii 39 hektarów, a zatrudnia przy tym 560 pracowników.
Obiekt zawiera końcowe linie montażowe dla helikopterów AW119Kx i AW139, część dostaw do magazynów obu Ameryk, oraz stację napraw w pełni zatwierdzoną przez FAA i JAA.

(IS)

Źródło: AgustaWestland

Zdjęcie: AgustaWestland