Publikacja prac po Konferencji „To co najciekawsze w Historii”

Nieco ponad miesiąc temu – 18-19 marca 2013 w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się Konferencja pt. „To co najciekawsze w Historii”. Głównym organizatorem tego wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe GROT działające przy tej kieleckiej Uczelni. Jako czasopismo internetowe – Infolotnicze.pl miało niewątpliwą przyjemność promowania tego przedsięwzięcia na swoich łamach.

Każda konferencja jest rzecz jasna okazją do wymiany myśli i przedstawienia wyników swoich badań przez uczestników. Jednak nawet największe sale audytoryjne nie są w stanie pomieścić wszystkich osób zainteresowanych poszczególnymi problemami. Ograniczenia czasowe także nie pozwalają prelegentom na przedstawienie całości swej pracy. Stąd też najważniejszym elementem każdej konferencji jest publikacja tekstów referatów. Pozwala to bowiem na dalszą wymianę myśli, gdy już opuści się uniwersyteckie mury.

Czasopismo internetowe Infolotnicze.pl z ogromną dumą pragnie poinformować, że w najbliższych tygodniach na jego łamach będą ukazywać się najlepsze teksty z Konferencji „To co najciekawsze w Historii”. Ten niewątpliwy zaszczyt stał się faktem dzięki niezwykle udanej współpracy z SKN GROT działającym przy UJK w Kielcach. Jest nam tym bardziej miło, że w czasach, gdy na publikacje pokonferencyjne trzeba często czekać miesiącami czy nawet latami, dzięki wspólnej pracy Autorów, Uniwersytetu i naszego Portalu udało się tak szybko uzyskać pożądany efekt.

Poniżej przedstawiamy pięć pierwszych tekstów z kieleckiej Konferencji które ukażą się w najbliższych dwóch tygodniach wraz z datami pojawienia się na stronie internetowej:

  • 29 kwietnia 2013 roku, mgr Bartosz Kułan, Prawne regulacje pracy i nauki skazanych oraz ich realizacja, na przykładzie więzienia na Św. Krzyżu w latach 1918-1939.
  • 2 maja 2013 roku, mgr Anna Życińska, Rytuał chrzcielny dzieci w Polsce średniowiecznej.
  • 4 maja 2013 roku, Ewelina Klimczak, „Gwałt na duszy” – co krasnoarmiejcy zobaczyli w Polsce we wrześniu 1939 roku.
  • 7 maja 2013 roku, Radosław Gil, Repatriacja żołnierzy II Korpusu Polskiego z terenu Włoch i Wielkiej Brytanii do Polski po zakończeniu II wojny światowej.

 

Serdecznie zapraszamy do lektury!