Rozpoczęcie szkolenia podchorążych w powietrzu w 42. BLSz

„Lotnik, skrzydlaty władca świata …”

Tak brzmią pierwsze słowa Marsza Lotników, którym Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych w Radomiu w dniu 15 kwietnia 2013 r. na płycie lotniska 42. BLSz uświetniła uroczysty apel z okazji rozpoczęcia praktycznego szkolenia w powietrzu, podchorążych Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego gen. bryg. pil. Marian Jeleniewski.

Praktyczne szkolenie podchorążych jest uwieńczeniem studiów na Wydziale Lotnictwa WSOSP. Obecnie w 42. BLSz praktyki lotnicze odbywa 8 podchorążych szkolących się na samolotach PZL-130 Orlik i 14 szkolących się na M-28 Bryza.

Dowódca 42. BLSz płk pil. dr Adam Ziółkowski w swoim wystąpieniu gorąco powitał na ziemi radomskiej młodych adeptów lotnictwa, życząc im jak najlepszych wyników podczas całego procesu szkolenia lotniczego oraz bezpiecznego wykonywania zadań w powietrzu.

Dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego gen. bryg. pil. Marian Jeleniewski zwracając się do podchorążych mówił, że rozpoczęli najpiękniejszy okres w swojej karierze, ale zanim przypną sobie skrzydła muszą wylać jeszcze dużo potu. Wypowiedź zakończył życzeniami równej liczby startów i lądowań.

Uroczysty apel zakończył się uroczystą defiladą żołnierzy.

Tekst/Źródło: Maria Miller-Wziątek, http://www.42blotsz.sp.mil.pl

Zdjęcie: st. szer. Paweł Nowak