Nadchodzi czas TYGRYSÓW! Weź udział w konkursie na oznaczenie F-16!

W związku ze zbliżającym się wylotem na kolejną edycję ćwiczenia „NATO TIGER MEET”, które odbędzie się w Norwegii, 6. eskadra lotnicza organizuje konkurs na projekt okolicznościowego malowania samolotu F-16.

Samolot w tym malowaniu weźmie udział w ćwiczeniach NTM 2013 oraz kilku innych planowanych w najbliższym czasie wydarzeniach lotniczych. Projekty graficzne w formie plików JPG prosimy nadsyłać w terminie do 09.05.2013 r. na adres sixtigers@o2.pl . Finalna wersja projektu powinna mieć format grafiki wektorowej, plików programu Corel Draw lub TIF.

Ze względu na zastosowane w konstrukcji samolotu F-16 Block 52+ materiały, do realizacji projektu wykorzystana zostanie specjalna folia reklamowa dedykowana do zastosowań w lotnictwie. Folią tą oklejony zostanie statecznik pionowy samolotu oraz komplet zbiorników konforemnych.

Prosimy o uwzględnienie tych ograniczeń na etapie projektowania grafiki. W projekcie grafiki należy uwzględnić zapisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 maja 2009 r. w sprawie sposobu użytkowania znaków Sił Zbrojnych RP. Malowanie powinno być zgodne z rozdziałem IV rozporządzenia (w załączeniu link):

http://www.biuletyn.mon.gov.pl/pliki/File/rozporzadzenia/2009_r./Dz_U_2009_82_poz_690.pdf

Spośród nadesłanych projektów personel eskadry wybierze jeden, który zostanie zrealizowany.

Główne kryteria, które brane będą pod uwagę podczas oceny projektów to:

– efektowność;

– nawiązanie do tygrysich tradycji 6. eskadry lotniczej:

– nawiązanie do tradycji Sił Powietrznych RP, barw eskadry (czerni i czerwieni), barw narodowych.

Nagrodą w konkursie jest zwiedzanie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, połączone z misją w symulatorze F-16 oraz spotkaniem z pilotami eskadry.

Zapraszamy:) Do dzieła!

Źródło/Tekst: http://www.2slt.sp.mil.pl, 6. eskadra lotnicza

Zdjęcie: http://www.2slt.sp.mil.pl