Kolejne S-70i dla Kolumbii

10 kwietnia 2013 roku firma Sikorsky Aircraft podczas wystawy LAAD Defence & Security poinformowała o kolejnym zamówieniu ze strony Sił Zbrojnych Kolumbii na śmigłowce S-70i Black Hawk. Zamówione maszyny zwiększają poprzednie zamówienie na pięć S-70i dostarczonych do Kolumbii w lutym bieżącego roku które trafiły na wyposażenie tamtejszej Dywizji Desantowo-Szturmowej.

Nowe helikoptery będą wyposażone i skonfigurowane podobnie jak poprzednie S-70i i dostosowane do specjalnych Kolumbijskich potrzeb. Producent wyposaży je więc m.in. w podwójne systemy GPS/INS dla lepszej orientacji w terenie, a także wciągarkę ratowniczą oraz system monitorujący stan techniczny maszyny.

Dwa zamówione S-70i mają być dostarczone już w październiku 2013 roku. Sikorsky zapewni także dla maszyn wyposażenie naziemne, części zamienne a także szkolenie dla mechaników. W sumie w Kolumbii używanych jest obecnie 101 Black Hawk’ów, z czego 96 w wersji UH-60L. Sprawia to, że kraj ten jest czwartym największym użytkownikiem tych maszyn.

Źródło: Sikorsky Aircraft Corp.

Zdjęcia: Sikorsky Aircraft Corp.