ATA 2013

Dzięki inicjatywom animatorów kultury, działających w strukturach Sił Powietrznych i wsparciu ich przełożonych, każdego roku organizowane jest wielkie, kulturalne święto – ATA czyli Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Sił Powietrznych i Festiwal Twórczości Dziecięcej Sił Powietrznych. W tym roku oba przedsięwzięcia odbędą się pomiędzy 21 a 23 marca.

Obie imprezy mają piękną, kilkudziesięcioletnią już historię. Nie do przecenienia jest fakt, że podczas ATA ogromny nacisk kładzie się na budowanie postaw patriotycznych, eksponując w tematyce przeglądów ważne rocznice i nakierowując repertuar na tego typu tematykę.
Od kilku lat, dzięki wsparciu Dowództwa Sił Powietrznych i pomocy Wojskowego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „SWAT”, przeglądy odbywają się regularnie. A od 2011 roku artystów-amatorów z klubów jednostek Sił Powietrznych gości 42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

ATA zawsze jest niezapomnianym przeżyciem i dla najmłodszych i dla tych starszych wykonawców. Nowe przyjaźnie, nowe doświadczenia, nowe wskazówki artystyczne – to najlepszy bagaż, jaki można zabrać z ATA-y.

W tym roku połączone przeglądy zgromadzą rekordową liczbę wykonawców. Będzie ich ponad 300: żołnierzy, pracowników wojska, ich rodzin. Będą rywalizować w ponad 20 artystycznych kategoriach (od piosenki, poprzez taniec, teatr, recytację, po twórczość plastyczną, fotograficzna i filmową).

Uroczysty koncert galowy i wręczenie nagród zaplanowano na sobotę, 23 marca, o godzinie 12, w Sali Widowiskowej Klubu 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego. Zapraszamy na niego wszystkich, którzy mają ochotę uczestniczyć z nami w tym wyjątkowym, artystycznym święcie.

Tekst: Anna Dąb-Kostrzewska, http://sp.mil.pl

Zdjęcie: http://sp.mil.pl