WSOSP otrzymał nowe symulatory

W Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych 11 marca 2013 r. o godz. 11.00 odbyła się prezentacja możliwości szkoleniowych, jakie stwarzają nowy symulator samolotowy oraz symulator śmigłowcowy.

Oba symulatory zostały wyprodukowane w Polsce i posiadają niezbędne certyfikaty Urzędu Lotnictwa Cywilnego klasy FNPT II dopuszczające je do wykorzystania w szkoleniu podchorążych i studentów cywilnych. Ponadto symulator samolotu posiada moduł MCC (współdziałanie w załodze).

Dzięki zastosowaniu symulatorów, wydatnie wzrośnie poziom przygotowania studentów do lotów praktycznych na danym statku powietrznym oraz znacznie obniżą się koszty szkolenia lotniczego. Najnowszy nabytek Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego w istotny sposób rozszerza dotychczas posiadaną gamę urządzeń treningowych, na których szkolą się podchorążowie i studenci cywilni dęblińskiej „Szkoły Orląt”. W najbliższym czasie należy spodziewać się rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego przez WSOSP na symulator do wykonywania skoków spadochronowych z wykorzystaniem spadochronu ratowniczego.

Autor: ppłk Janusz Chojecki, http://sp.mil.pl

Zdjęcia: ppłk Janusz Chojecki, http://sp.mil.pl