Modlin Airport – rozpoczęcie remontu zgodnie z planem

7 marca br. informowaliśmy o planowanym rozpoczęciu prac remontowych w Modlinie wyznaczonym na dzień 11 marca 2013. Wobec ciągłych problemów z lotniskiem i licznych zmian decyzji cieszyć może informacja o planowym zapoczątkowaniu prac.

11 marca zgodnie z deklaracjami generalnego wykonawcy, firmy Erbud SA, na Lotnisko Warszawa/Modlin przyjechały ekipy remontowe. Po przygotowaniu placu budowy i demontażu lamp wmontowanych w nawierzchnię progów drogi startowej, rozpocznie się usuwanie 26 cm wierzchniej warstwy betonu. Nowa nawierzchnia zostanie wykonana w technologii betonu cementowego. Uzgodniony harmonogram naprawy zakłada przywrócenie pełnej funkcjonalności lotniska do 31.05.2013 r.

W piątek 8.03.2013 r. generalny wykonawca odebrał plac budowy oraz dostarczył kruszywo przygotowane wg wstępnie zaakceptowanej przez ITWL receptury. Skład kruszywa został ponownie zbadany przez Instytut, a wyniki ekspertyz mają pojawić się jeszcze dziś.

Z ramienia lotniska nadzorem prac remontowych, oprócz firmy BUD-INVENT, zajmie się firma APB Analiza, Projekt, Budowa. Firma ta znana jest z pełnienia nadzoru inwestorskiego przy budowie dróg startowych na lotniskach: Chopina, Kraków-Balice, Katowice-Pyrzowice, Łódź-Lublinek, Radom, Łask i wielu innych.

W kwietniu br. na stronie www.modlinairport.pl uruchomiony zostanie live streaming (podgląd z kamer przemysłowych, umożliwiający śledzenie prac „na żywo” 24h).

Źródło: http://www.modlinairport.pl

Zdjęcia: http://www.modlinairport.pl