Obrona przeciwlotnicza w mieście

Miejskie ćwiczenia przeciwlotników to pierwsze przedsięwzięcie, w czasie którego żołnierze będą korzystać z infrastruktury miejskiej, a nie obiektów poligonowych. Ćwiczenie potrwa przez 3 dni: od 12 do 14 marca 2013 roku. 

 Już 14 marca 2013 roku nadarzy się niecodzienna okazja, aby obserwować działanie dywizjonu przeciwlotniczego 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Tego dnia będzie możliwość obejrzenia Stanowiska Dowodzenia, które rozwinie pododdział, a także zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem, jakim dysponuje dywizjon przeciwlotniczy.

Dodatkowo od godziny 11.00 wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich możliwości korzystając z urządzeń treningowych, którymi dysponuje międzyrzecka jednostka. Po zakończonych manewrach przeciwlotnicy przygotują dla mieszkańców Słońska specjalny pokaz sprzętu.

Ćwiczenie realizowane przez dywizjon zaangażuje blisko 100 żołnierzy oraz ponad 20 jednostek sprzętu, z których najważniejsze to zestawy przeciwlotnicze ZU-23-2 Hibneryt oraz rakiety GROM.

Autor: por. Martyna Fedro-Samojedny

Zdjęcie: http://www.10bkpanc.wp.mil.pl