Oświadczenie PLL LOT w sprawie uziemienia samolotów Boeing 787 Dreamliner

PLL LOT zastosował się do decyzji FAA i uziemił swoje dwa samoloty Boeing 787 Dreamliner. Na razie nie wiadomo, kiedy samoloty wrócą do służby. Poniżej oświadczenie LOTu:

W związku z wydanym przez FAA (Amerykańską Federalną Administracją Lotniczą) zaleceniem dotyczącym przydatności do lotu samolotów typu Boeing 787 PLL LOT przekazują swoje stanowisko w tej sprawie.

Natychmiast po wydaniu w nocy przez FAA dyrektywy dotyczącej przydatności do lotu samolotów typu Boeing 787 PLL LOT zdecydowały się uziemić oba należące do LOT- u Dreamlinery.

EASA, organ pod którego jurysdykcją są europejscy przewoźnicy, potwierdziła zalecenia FAA, którym podporządkowuje się LOT.

W związku z tym oba należące do PLL LOT Dreamlinery o rejestracjach SP-LRA oraz SP-LRB zostały wyłączone z eksploatacji do czasu przeprowadzenia dodatkowych przeglądów technicznych.

Zgodnie z oświadczeniem, FAA będzie współpracować z producentem oraz przewoźnikami, w tym PLL LOT, nad wdrożeniem planu naprawczego, aby jak najprędzej samoloty bezpiecznie wzbiły się ponownie w powietrze.

Źródło: PLL LOT

Zdjęcie: Boeing