Lotnisko Modlin niedostępne dla samolotów linii Ryanair i Wizz Air

Wczoraj Inspektor Nadzoru Budowlanego zdecydował się na zamknięcie części drogi startowej na Lotnisku Modlin z powodu zagrożenia budowlanego. Decyzja ta uniemożliwia operowanie samolotów, które w swoich flotach posiadają Ryanair i Wizz Air, który już kilka dni temu zdecydował się na przeniesienie swoich lotów do początku stycznia na Lotnisko Chopina. W wyniku zapadłej informacji, decyzję taką podjął także Ryanair. Naprawa drogi startowej potrwa najprawdopodobniej do końca roku i będzie wykonana na gwarancji przez wykonawcę. 22.12.2012 odbyła się konferencja prasowa prezesa modlińskiego lotniska, który podsumował całą sytuację i zapowiedział roszczenia finansowe względem wykonawcy.

Poniżej komunikat prasowy Lotniska Modlin:

Decyzją Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego część betonowa drogi startowej Lotniska Warszawa/Modlin (ok. 1000m) zostaje zamknięta, w związku z czym lotnisko będzie mogło obsługiwać jedynie samoloty, którym do lądowania wystarczy droga startowa o długości 1500 m. Samoloty komunikacyjne kodu C, takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogą wykonywać operacji lotniczych na skróconej drodze startowej.

Bezpieczeństwo operacji lotniczych jest priorytetem dla zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa- Modlin, toteż w/w decyzja została przyjęta ze zrozumieniem.

Wykonawca modernizacji drogi startowej – firma ERBUD S.A. – zobowiązana jest do dokonania naprawy wszystkich uszkodzeń występujących na drodze startowej w ramach gwarancji. W/w firma zostanie też zobowiązana do pokrycia strat wynikłych z konieczności zawieszenia działania portu lotniczego.

Źródło: modlinairport.pl

Zdjęcie: Wizz Air