32. Baza Lotnictwa Taktycznego wybrała Pilota Roku

32. Baza Lotnictwa Taktycznego wybrała Pilota Roku 2012. Ten zaszczytny tytuł otrzymał Pan kapitan Dawid Kij, dowódca jednego z kluczy lotniczych. Serdecznie gratulujemy! Poniżej zamieszczamy krótki opis służby laureata.

Po ukończeniu Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego  swą przygodę ze stalowym  mundurem rozpoczął w 1998 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, zaś  po promocji skierowany został do 10 eskadry lotnictwa taktycznego w Łasku na stanowisko pilota w kluczu lotniczym. Od początku zawodowej kariery wojskowej, aż do chwili obecnej pełni służbę w 10. eskadrze lotnictwa taktycznego (po połączeniu w 32.Bazie Lotnictwa Taktycznego) w Łasku z przerwą na dwuletni pobyt w USA podczas przeszkolenia na samolot F-16.

Jest pilotem wyróżniającym się w szkoleniu lotniczym, profesjonalnie przygotowanym do wykonywania najbardziej skomplikowanych zadań lotniczych w każdych warunkach atmosferycznych. Wykazuje bardzo wysoki poziom wiedzy, ambitny i zdyscyplinowany. Brał udział w wymagających szkoleniach zagranicznych w ramach ćwiczeń (Elite, Sabre Strike, Squadron Exchange, Desert Hawk, Frisian Flag, Red Flag) oraz kursu TLP (Tactical Leadership Programme). Posiada nalot ogólny 1460 godzin w tym ponad 950 godzin na samolocie F-16. Bardzo lubiany przez innych pilotów. Pozytywnie kreuje wizerunek Sił Powietrznych w środowisku cywilnym.

Źródło: http://www.32blot.wp.mil.pl

Zdjęcia: http://www.32blot.wp.mil.pl