Eurolot – komunikat w sprawie zmiany rozkładu lotów

Komunikat przewoźnika.

„Już od kwietnia przyszłego roku pasażerowie linii Eurolot częściej i na większej ilości rejsów polecą nowymi Bombardierami Q400 NextGen. Do połowy 2013 roku flota Eurolotu powiększy się o kolejne sześć maszyn tego typu. Jednocześnie rozpoczął się finalny etap sprzedaży należących do linii samolotów typu ATR. Z tego powodu od stycznia do marca 2013 roku zmieni się siatka połączeń Eurolotu.

Linie Eurolot rozpoczynają kolejny etap wymiany floty. Eurolot nie tylko powiększył w tym roku liczbę nowych samolotów o osiem nowoczesnych Bombardierów Q400 NextGen. Rozpoczął się też ostatni etap sprzedaży należących do linii samolotów typu ATR. Ich miejsce do czerwca 2013 roku zajmie koleje sześć nowych samolotów Q400, które przylecą do Polski prosto z fabryki Bombardiera w Toronto.

Z powodu wymiany floty Eurolot dostosowuje, zwłaszcza w I kwartale 2013 roku, siatkę lotów do możliwości operacyjnych linii w tym okresie. Związane są z tym zmiany w zimowym rozkładzie lotów. Do marca 2013 roku z rozkładu Eurolotu wyłączone zostaną połączenia na trasach z Krakowa i Wrocławia do Lwowa, dokąd będzie można ponownie polecieć Eurolotem w sezonie wiosna/lato 2013.
Od stycznia do marca 2013 roku zawieszone będą też połączenia na trasach: Gdańsk-Brema, Poznań-Poprad, Gdańsk-Katowice, Kraków-Hamburg, Kraków-Szczecin, Gdańsk-Poprad i Warszawa-Poprad.

Każda osoba, która zapłaciła już za bilet, a na skutek zmian dany rejs się nie odbędzie, otrzymuje możliwość zmiany rezerwacji lub całkowity zwrot kosztów biletu.

Wymiana floty na nową da możliwość komfortowej podróży samolotem typu Bombardier Q400 NextGen na dowolnej trasie w przyszłości. Eurolot to pierwszy w Polsce przewoźnik, który współpracuje z Bombardierem na taką skalę. Pierwsze Q400 Eurolotu na polskim niebie pojawiły się w maju br. Samoloty są szybkie, ciche i wygodne, a dzięki tej inwestycji przewoźnik już teraz może pochwalić się jedną z najnowocześniejszych flot w Europie.”

Źródło: Eurolot