Eurolot zamawia dodatkowe 6 maszyn Bombardier Q400 NextGen

Poniżej komunikat polskiego przewoźnika w tej sprawie.

„Łącznie 14 nowoczesnych samolotów typu Bombardier Q400 NextGen liczyć będzie flota naszych linii już w połowie 2013 roku. Nowe Bombardiery to większa wygoda dla pasażerów.

W barwach Eurolotu na trasach krajowych i zagranicznych lata obecnie sześć z ośmiu zamówionych w tym roku Bombardierów. Prosto z fabryki w Toronto, siódmy Q400 przyleciał do Polski wczoraj (03.09) i wkrótce rozpocznie loty pasażerskie. Przed końcem 2012 roku do naszej floty dołączy ósma maszyna. Dostawy sześciu kolejnych Bombardierów planowane są od kwietnia do czerwca przyszłego roku.

Bombardiery są szybkie, ciche i wygodne. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli pochwalić się jedną z najnowocześniejszych flot w Europie. 

Z korzyścią dla pasażera

32-metrowy Q400 zabiera na pokład 78 pasażerów. Samolot napędzają dwa turbośmigłowe silniki Pratt & Whitney PW150A. Bombardier jest szybszy od konkurencji w swojej klasie, natomiast w porównaniu do odrzutowca – nawet o 40 proc. bardziej oszczędny i ekologiczny. To najnowszy pasażerski wariant samolotu oferowany przez kanadyjską firmę.

Pasażerowie mogą spodziewać się wyciszonej kabiny, wygodnych foteli, większych schowków na bagaż podręczny i przyjaznego oświetlenia ledowego.

Zaletą Bombardiera jest przede wszystkim oszczędność w eksploatacji. Q400 zużywają o ok. 30 do 40 proc. mniej paliwa niż latające na tych samych trasach odrzutowce. Model jest przy tym cichy – natężenie hałasu emitowane przez Q400 NextGen jest o ok. 15 decybeli niższe niż wymagają tego rygorystyczne przepisy ICAO.

Źródło: Eurolot