GQM-173 Multi-stage Supersonic Target (MSST)

Multi-stage Supersonic Target (MSST) to opracowywany przez firmę ATK wielostopniowy cel powietrzny.

Przy opracowywaniu systemu partnerem dla ATK była U.S. Navy. Jego zaletą ma być niezwykle szerokie spektrum profili lotu i możliwość odzwierciedlania zagrożeń stwarzanych przez wiele rodzajów uzbrojenia.

MSST to projekt dwustopniowego celu powietrznego, któremu towarzyszy wyrzutnia oraz oprzyrządowanie dodatkowe. Pierwszy poddźwiękowy stopień wpada do morza po oddzieleniu i jego zadaniem jest doprowadzenie systemu do zadanego punktu, po osiągnięciu którego MSST przemieszcza się w trybie naddźwiękowym.

Minimalny pułap lotu to 50 stóp. Proces separacji obu stopni może nastąpić pomiędzy 50, a 3000 stóp. System może symulować wiele zagrożeń zidentyfikowanych przez U.S. Navy na różnych pułapach i przy rożnych prędkościach.

MSTT składa się z poddźwiękowego członu transportowego  (pochodnej BQM-167X), silnika elementu naddźwiękowego (pochodnej silnika ATK MK-114 VLA) oraz z członu przedniego zawierającego sprawdzony wielozadaniowy system naprowadzania i obróbki używany na wielu innych platformach.

Źródło: ATK

Zdjęcia: ATK

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii